Hoş geldiniz, Harita, inşaat ve gayrimenkul sektörüne yönelik bir e-bilgi platformu olan kentharita.com, Soru cevap bölümü ile hizmetinizdedir. Kent Harita Eğitim, sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir platform sağlamaktadır.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
291 gösterim
Ölçme Tekniği kategorisinde (120 puan) sordu
BASİT BİR DRONE  İLE YAKLAŞIK 300 METRE YÜKSEKLİKTEN FOTOĞRAFLAR ÇEKEREK (GOPRO YARDIMI İLE ) ARAZİN 3D MODELİNİ ÇIKARTMAK VE YERLERE DAHA ÖNCEDEN İŞARETLENMİŞ NOKTA TESİSLERİ ÜZERİNDEN FOTOĞRAFLARI BİRLEŞTİRİP  KORDİNATLANDIRMAK  İSTİYORUM.BUNU YAPAN BİR PROGRAM MUTLAKA VAR SADECE NASIL BİR YOL İZLEYECEĞİM HAKKINDA FİKİRİM YOK ... ÇEKİLEN FOTOĞRAF PİKSELLERİNDEN MESAFE (KOT) ELDE EDİLDİĞİİNE GÖRE 3D MODELLEME OLARAK BİR SORUN GÖRÜNMÜYOR. ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR NASIL BİRLEŞTİRİLİR ? DRONE EK OLARAK BİR APARATMI TAKMAK GEREKİR ? YARDIMLARINIZ BEKLİYORUM. İYİ ÇALIŞMALAR...

mail adesim : [email protected]

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
(2.7k puan) cevapladı
İlk önce https://www.kentharita.com/category/drone/ bu linkteki yazıları incelemenizi tavsiye ederim. Ardından https://www.kentharita.com/category/yazilimlar/agisoft/  bu linkteki yazıları okumanızı tavsiye ederim. Aradığınız tüm bilgiler bu linklerde mevcuttur.
...