Hoş geldiniz, Harita, inşaat ve gayrimenkul sektörüne yönelik bir e-bilgi platformu olan kentharita.com, Soru cevap bölümü ile hizmetinizdedir. Kent Harita Eğitim, sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir platform sağlamaktadır.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
78 gösterim
Autocad kategorisinde (120 puan) sordu
Merhaba Fotogrametrik alım yaptırdık ve uçuş ekibinin verdiği .dtm uzantılı dosyaları Autocad C3D'de açamıyorum yardımcı olur musunuz  ?

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
(180 puan) cevapladı
Digital terrain model .dtm formatındaki dosyaları Microstatinon Programının İnroads modülü ile dwg ye dönüştürebilirsiniz.İşlemler sırasıyla;

İnroads şablon dosyası 3d olarak seçilir Microstation programında üst menüde Applications tıklanır açılan menuden inroads üzerine gelinir açılan menüden file tıklanır ve .dtm uzantılı dosya açılır dosya açıldıktan sonra Tekrar applications inroads-surface-view surface - Triangles tıkladıktan sonra açılan pencerede apply tıklayıp işlemin bitmesini bekliyorsun işlem bittikten sonra zoom extend yapınca yüzey geliyor.En son işlem olarak save as diyorsun ve dwg formatını seçiyorsun.
...